Istanbul Data Science Academy

Değerli arkadaşlar bu sene benim için yeni bir heyecana sahne oluyor. 17 sene Eğitim alanında çalıştıktan sonra Komtas bünyesinde iki seneyi aşkın bir süredir #büyükveri projeleri gerçekleştiriyorum. Komtas ile sahada çalışma yaparkende kurumlardan gelen talepler üzerine bir çok dev şirketimize büyükveri ve veribilimi eğitimleri veriyorum , projelerde çalışıyorum.

Komtasın #büyükveri ve #yapayzeka alanında odak şirketi olan #analythinx ekibi ile beraber önümüzdeki dönemde ses getirecek projelere imza atacağımızı düşünüyorum. Analthinx bünyesinde muhteşem başarılı bir ekip oluşturduğumuzu düşünüyorum.

Bu sene beni heyecanlarından gelişme Istanbul Data Science Academy . Sadece veri ile alakalı iş amaçlı veri bilimi , ileri düzey analitik , veri bilimi ve veri mühendisliği başlığında  kurumsal eğitimler verecek ve aynı zamanda Datascience Bootcamp programı ile beraber bireysel anlamda en iyi uzmanları yetiştirmek için kuruldu.

Ekran Resmi 2017-03-30 09.34.15

Subat ayında Türkiyedeki ilk Datascience Bootcamp eğitimine başlayacağız. Bu program kapsamında onlarca başvuru aldık ve sınıfımızı oluşturduk. Bu programı aylarca bekleyen arkadaşlarıma ayrıca teşekkür ediyorum.

Bu program sadece bir eğitim olmayacak içerisinde sahadaki uzmanlarla buluşmaktan , iş görüşmesi demolarına, birebir mentorluğe , bir çok meetup’a ,  4 proje bitirmeye  kadar devam edecek ve bu arkadaşlarımız işe girene kadar beraber olacağız.

Bugune kadar yüzlerce kurumsal eğitimde binlerce arkadaşımızla bir araya geldim çeşitli projeler yaptım ödüller ve sertifikalar aldım  dernek başkanlığını yaptım binlerce kişiye eğitim verdim .Bu proje benim hayalim ve hedefim.

Sadece Türkiye’nin değil Dünyanın aradığı en iyi #veribilimci ve #verimühendis lerini yetiştireceğiz. İddalıyım çünkü Türk insanının istediği zaman en iyi başarabilecek zekaya ve azime sahip olduğunu biliyorum. En büyük mutluluğumda bu programdan mezun olan arkadaşlarım ses getirici başarılar kazanınca olacak. Bunu hiç test etmemiş değilim bundan 15 sene önce sahada Oracle DBA yokken yüzlerce Oracle Dba ve Developerlar yetiştirecek sertifikasyon programını başlatmıştık. Bugun o programdan mezun bir çok arkadaşım çok önemli pozisyonlarda başarılı bir şekilde çalışıyorlar.

Bu programda 14 hafta yaklaşık 300 saatlik bir zamanda arkadaşlarımız hem eğitim alacaklar hemde uygulamalarını ve projelerini gerçekleştirecekler.

Yılların verdiği bilgi ile sunu söyleyebilirim iyi bir eğitim için en önemli madde eğitmen sonrasında eğitim içeriği geliyor. Biz Eğitim içeriği konusunda ABD deki tek akredite eğitim merkezi ile çalışıyoruz. Bir ay boyunca beni train the trainer eğitimine aldılar. Kendi adıma gördüğüm en kapsayıcı ve öğretici bir içerik söz konusu.

Herkese çok selamlar ….

Zekeriya

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s